Karboksyterapia

Karboksyterapia czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest to mało inwazyjna i bezpieczna metoda pozwalająca zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, a nawet pośladków.
Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. Wraz z krwią transportowany jest do płuc, gdzie w procesie oddychania wymieniany jest na tlen. Jedną z właściwości CO2 jest regulowanie przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Ponadto hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe, pH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze lepiej dotlenione.

Zabieg jest bezpieczny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie oraz pieczenie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się też lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 5 do 15 zabiegów. Początkowo 1-2 razy w tygodniu, następnie 1 raz w miesiącu.

Wskazania do zabiegu:

 • cellulit (w stadiach od I – IV) i lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa – podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy, błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu,
 • rozstępy i blizny – śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia i produkcję nowego kolagenu, skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i elastyczna,
 • cienie i obrzęków pod oczami,
 • wypadanie włosów,
 • płytkie pierwsze zmarszczki – stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami,
 • wspomaganie terapii dietetycznych.

Metoda ta posiada również wiele wskazań typowo leczniczych, gdzie stosuje się ją przy różnego rodzaju egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia czy syndromie Raynaud.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • ciężkie choroby serca i płuc,
 • choroba nowotworowa,
 • stany zapalne skóry w okolicy wykonywania zabiegu,
 • przyjmowanie inhibitorów anhydrazy węglanowej.

Zabieg karboksyterapii można połączyć z zabiegami endermologii, mezoterapii igłowej (wypadanie włosów) i laserem frakcyjnym.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek powikłań, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!

Cennik:

Karboxyterapia

 

Powieki dolne

100

Powieki dolne+górne

200

Owłosiona skóra głowy

300

Redukcja tkanki tłuszczowej

 

Brzuch+boczki

300

Uda

200

Pośladki

200

Rozstępy

200

Grzbiety dłoni

100

Łuszczyca

od 100

 

rejestracja telefoniczna

pon. - pt.: 10.00 - 15.00

Telefon: 605 930 321605 930 321

(C) 2010 - 2019 Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.