Mikrodermabrazja diamentowa i korundowa

Jest to stopniowe, kontrolowane, mechaniczne złuszczanie naskórka. W pełni bezpieczne, bezbolesne i bardzo skuteczna. Mikrodermabrazję stosujemy jako zabieg uzupełniający leczenie trądziku lub w celu odświeżenia skóry. Jest również idealnym zabiegiem przygotowującym skórę do zabiegów laserowych.

Może zostać wykonana na wszystkich typach skóry zarówno na twarzy, dekolcie, szyi jak również na pozostałych częściach ciała. Polega na bezinwazyjnym mechanicznym ścieraniu naskórka warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu za pomocą głowicy pokrytej kryształkami diamentu lub za pomocą mikrokryształków korundu. Zabieg wygładza i rozjaśnia skórę, oraz przygotowuje ją do dalszych zabiegów kosmetologicznych i estetycznych. Jest całkowicie bezbolesny, a głębokość złuszczania jest precyzyjnie kontrolowana i dobierana indywidualnie, w zależności od kondycji i rodzaju skóry. W wyniku usunięcia warstw naskórka skóra staje się jaśniejsza, gładsza i świeższa już po pierwszym zabiegu. Efekt pojawia się natychmiast po zabiegu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów wskazane jest wykonanie serii kilku zabiegów. Po każdym zabiegu mikrodermabrazji poprawa stanu skóry jest coraz bardziej widoczna. W celu utrwalenia i podtrzymania uzyskanych wyników zaleca się powtórzenie serii po kilku miesiącach. Po serii zabiegów mikrodermabrazji wskazane są zabiegi pielęgnacyjne, gdyż po tak intensywnym złuszczeniu, jakim jest mikrodermabrazja skóra bardzo dobrze wchłania wszystkie substancje aktywne. Unikanie opalania i kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 h po zabiegu. Fotoprotekcja min. SPF 30. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się rumień utrzymujący się do 24h oraz drobne wybroczyny utrzymujące się do 72h (głównie u osób stosujących aspirynę i NLPZ). Zabieg mikrodermabrazji możemy stosować 1 lub 2 razy w miesiącu u osoby młodej z cerą mieszaną, tłustą z przebarwieniami pozapalnymi, lub w serii 5-6 zabiegów co 1 tydzień jako kurację odmładzającą u osób ze skóra dojrzałą.

Przeciwwskazania:

 • trądzik w fazie zapalnej,
 • trądzik różowaty,
 • zakażenie bakteryjne skóry (liszajec zakaźny, figówka),
 • zakażenie wirusowe skóry (brodawki, opryszczka),
 • nowotwory skóry, znamiona, naczyniaki jamiste,
 • grzybica,
 • ostre stany zapalne,
 • kuracje przeciwtrądzikowe (wymagana konsultacja przed zabiegiem),
 • zaawansowana cukrzyca,
 • skóra powiek,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • uszkodzenie ciągłości skóry.

Mikrodermabrazję można łączyć z innymi zabiegami. Bardzo dobre rezultaty uzyskuje się po połączeniu mikrodermabrazji z zabiegami laserowymi np. z fotoodmładzaniem lub 20% peelingiem glikolowym.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek powikłań, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!

Cennik:

Mikrodermabrazja

Diamentowa/korundowa twarz

150

Diamentowa dekolt

200

Diamentowa plecy

200 - 300

 

rejestracja telefoniczna

pon. - pt.: 10.00 - 15.00

Telefon: 605 930 321605 930 321

(C) 2010 - 2019 Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.