Osocze bogatopłytkowe - Platelet Rich Plasma (PRP)

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta przed zabiegiem. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego szczególnie polecany jest osobom poszukującym naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi. Jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Osocze bogatopłytkowe uwalnia szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. PDGF, TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu. Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w wirówce i wiruje z odpowiednią prędkością i prze odpowiedni czas. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry.
W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zabiegi należy wykonywać w seriach 3-4 zabiegi w odstępach 2 tygodniowych, następnie 1-2 zabiegi przypominające w roku.

Wskazania do zabiegu:

 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni,
 • poprawa kolorytu i ukrwienia skóry,
 • zwiększenie elastyczności i napięcia skóry,
 • wygładzenia płytkich zmarszczek i spłycenie głębszych zmarszczek i bruzd,
 • wypadanie i osłabienie włosów,
 • wspomaganie przy leczeniu blizn potrądzikowych,
 • wspomaganie i przyspieszenie gojenia po zabiegach laserowych.

Oddzielnym zabiegiem z użyciem własnej krwi pacjenta jest wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry. Jest to zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego oraz autologicznej fibryny. Fibryna intensyfikuje działanie osocza bogatopłytkowego oraz stanowi pewien rodzaj wypełnienia tkanki. Jednak nie należy traktować jej jako typowego wypełniacza zmarszczek. Raczej jest silnym stymulatorem fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.
Zabiegi z fibryną wykonujemy 2 w serii, drugi po 3 tygodniach od pierwszego. Kolejna seria uzależniona jest od stanu skóry oraz uzyskanego efektu terapeutycznego.

Przeciwwskazania:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • choroby krwi,
 • choroba nowotworowa,
 • przyjmowanie leków antykoagulujących (dotyczy zestawu z fibryną),
 • zakażenia wirusowe i bakteryjne w miejscu wykonania zabiegu.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego można połączyć z dermapenem, zabiegami mezoterapii igłowej (wypadanie włosów) i laserem frakcyjnym.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek powikłań, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!

Cennik:

Osocze bogatopłytkowe (PRP)

 

Twarz

750

Szyja+dekolt

1200

Twarz+szyja+dekolt

1800

Dermapen+PRP

 

Policzki

400

Cała twarz

750

Twarz+szyja

950

Twarz+szyja+dekolt

1400

 

rejestracja telefoniczna

pon. - pt.: 10.00 - 15.00

Telefon: 605 930 321605 930 321

(C) 2010 - 2019 Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.