Usuwanie tatuażu – Q-switch

Tatuaż dla organizmu człowieka jest rodzajem ozdoby ale też ciałem obcym umieszczonym pod naskórkową warstwą skóry. Laser Q-switch charakteryzuje bardzo krótki impuls o dużej energii.

Warstwa skóry, w której umieszczony jest barwnik, absorbuje światło emitowane przez laser. Pod wpływem działania wysokoenergetycznych impulsów pigment oraz komórki w których się on znajduje ulegają zniszczeniu, a następnie są wchłaniane przez układ odpornościowy organizmu.
Laser skutecznie usuwa tatuaże wykonane czarnym lub ciemnoniebieskim barwnikiem oraz niektóre odcienie czerwonego. Odcienie trudne do usunięcia to pomarańczowy, żółty, różowy oraz kolory pastelowe. Odcienie praktycznie niemożliwe do usunięcia to zieleń i turkus.

Podczas zabiegu odczuwalny jest dyskomfort porównywalny do bólu po strzelaniu gumką w skórę. Gdy tatuaż ma duże rozmiary przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona kremem. Usunięcie tatuażu w czasie jednego zabiegu jest przeważnie niemożliwe. Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru lub ilości występujących kolorów, wielkości, gęstości barwnika jego głębokości oraz indywidualnej reakcji na laser. Tatuaże amatorskie udaje się usunąć w czasie 3-6 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, które zazwyczaj cechuje duża gęstość i silne pigmenty wymagają 6-8 (lub więcej) zabiegów. Z każdą procedurą tatuaż blednie, ale czasami nawet po skończonej serii zabiegów niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze i zarys tatuażu może być również widoczny. Pomiędzy zabiegami powinna być 6-8 tygodniowa przerwa. Zabieg powoduje delikatne powierzchowne uszkodzenia naskórka, które szybko się goją. Istnieje bardzo niewielkie ryzyko powstania blizn w miejscu wykonywania zabiegu. Prawie po każdym zabiegu usunięcia tatuażu występują czasowo przebarwienia, odbarwienia oraz zmiany w teksturze skóry, które w większości przypadków zanikają w czasie 1-3 lat po zabiegu. W rzadkich przypadkach dochodzi do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne.

Przeciwwskazania:

  • skłonność do powstawania blizn,
  • choroby tkanki łącznej,
  • przyjmowania leków światłouczulających,
  • świeża opalenizna.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek powikłań, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem!

Cennik:

Q-Switch, usunięcie tatuażu

od 100 (cena uwarunkowana wielkością tatuażu)

 

rejestracja telefoniczna

pon. - pt.: 10.00 - 15.00

Telefon: 605 930 321605 930 321

(C) 2010 - 2019 Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.